Co podnikáme na podzim:


Bezpečná cesta

bezpecna_cesta

Je velká dopravní hra pro rodiče s dětmi nejen z naší mateřské školy, ve které se zábavnou formou děti seznamují s dopravní výchovou a pravidly silničního provozu.

Podzimní dílničky

podzimni_dilna

Akce pro rodiče s dětmi v jednotlivých třídách školky. Příjemná akce, na které se potkávají a seznamují rodiče dětí v rámci třídy a zároveň si s dětmi domů odnáší pěkné výrobky.

Městské divadlo Šumperk

divadlo_sumperk

Návštěvy Divadla v Šumperku jsou velmi oblíbené, nejen proto, že se do divadla musí dojet vlakem, ale také proto, že šumperští herci vždy hrají krásné pohádkové představení.

Pobyt v přírodě Ekologické středisko Švagrov

eko_stredisko_svagrovNěkolikadenní dobrodružství v Pobytovém a ekologickém středisku na Švagrově je skvělou akcí, na kterou děti budou určitě vzpomínat ještě mnoho let.

Plavecký výcvik

plavecky_vycvik

Nebát se vody a naučit se dobře plavat chodí děti pravidelně na podzim na krytý bazén v Zábřeze.

 

Co podnikáme během zimy:


 

Kulturní dům Zábřeh

Do kulturního domu v Zábřeze chodíme s dětmi na nejrůznější divadelní představení či koncerty.

Mikulášská nadílkaMikulášská nadílka

Každý rok děti ve školce navštíví sv. Mikuláš i s andělem a čertíkem. Děti se na jejich návštěvu vždy moc těší a připraví si nejrůznější písničky a básničky. Za svoje celoroční snažení a příslib, že budou hodné i v dalším roce jim Mikuláš vždy donese nějaké sladkosti.

Vánoční besídky

vanocni_besidka

V kouzelném vánočním čase se pravidelně scházíme v rámci tříd na vánoční besídce, kdy mají děti možnost předvést rodičům, jaké koledy, básničky, říkanky či tanečky se naučily a společně si tak prožít příjemné chvilky u stromečku i ve školce spolu s kamarády.

Besídky pro seniory a osoby se zdravotním postižením

besidka_pro_seniory

Děti rády předvádí, co se v mateřské škole naučily a ještě raději mají, když tím někomu mohou udělat radost. Každoročně vystupujeme v období Vánoc a také ke Dni maminek seniorům a lidem se zdravotním postižením.

Dojížděcí lyžařský výcvik

dojizdeci_lyzak

Malí lyžaři, kteří se rádi vyspí ve své postýlce, mohou využít dojížděcí lyžařský výcvik, u kterého také není nouze o zábavu.

Bruslení

brusleni

Pro děti, které mají rády pohyb a chtějí se naučit bruslit je připravena škola bruslení na Zimním stadionu v Šumperku.

Maškarní karneval

maskarni_karneval

Soutěže, dobré pití a mlsání a samozřejmě spousty krásných masek se každý rok objeví na maškarním karnevale!

 

S příchodem jara se těšíme na:


 

Zábřežské dobrodružství s knížkou

Zábřežské dobrodružství s knížkou

Dětem přišli číst studenti Gymnázia Zábřeh. Pohádky jim nejen četli ale i ilustrovali. Jejich dílka byla rozmístěna po historických budovách našeho města. Pak už stačilo, aby si děti a rodiče vyzvedli hrací plánky a dobrodružství mohlo začít.

Návštěvy knihovny v Zábřeze

knihovna_zabreh

Do městské knihovny v Zábřeze chodí děti moc rády. Vždy je tu velké množství krásných knih, které si děti mohou prohlédnout, mohou nakouknout do míst, kam se s rodiči nedostanou a paní knihovnice mají pro děti vždy přichystanou pěknou pohádku.

Návštěvy kina Retra

V Zábřeze máme útulné kino Retro, ve kterém nám každý rok nabízí promítání hezkých filmů pro děti. My tuto možnost vítáme a na nějaký – zpravidla animovaný- film rádi zajdeme.

Den pro maminku

dsc02289-800

Pro naše milované maminky je každý rok v květnu přichystáno posezení na školní zahradě v improvizovaných kavárničkách, děti maminkám zatančí a všichni si zamlsají díky soutěži o nejlepší moučník.

Mateřinková olympiáda

olympiada

Velká akce pořádána na městském stadionu pro zábřežské i okolní mateřské školy. Předškolní děti mají možnost soutěžit v atletických disciplínách, děti mladší mají přichystaný bohatý sportovní doprovodný program.

MateřinkaMateřinka

Mateřinka je festival mateřských škol, který se koná na úrovni oblastní a následně i celostátní. Děti ze Severáčku se tohoto festivalu pravidelně účastní a již několikrát postoupily do celostátního kola v Nymburku.

Exkurze do zaměstnání rodičů dětí

dsc02189-800-2

Vždy vítáme možnost podívat se do míst, kam bychom se jednoduše nedostali a pokud nás některý z rodičů dětí pozve do svého zaměstnání, je to pokaždé moc fajn. Díky našim statečným pracujícím rodičům se můžeme zblízka podívat třeba na to, jak to funguje na poště, na radnici, v obchodě za pokladnou a podobně.

Koncerty ZUŠ v Zábřeze

Děti ze Základní umělecké školy v Zábřeze společně se svými učiteli připravují každoročně našim dětem nejen vánoční koncerty, ale rovněž představují svoji školu zábavnou formou a tím lákají nové talenty z našich dětí do svých řad.

 

Než přijdou letní prázdniny, stihneme ještě:


Školní výletŠkolní výlet

Než začnou prázdniny, vyrážíme společně na poslední velkou akci a tou je školní výlet. Moc rádi jezdíme například do Zoo nebo do Dinoparku.

Akce DDM KrasohledAkce DDM Krasohled

Dům dětí a mládeže Krasohled nám nabízí během celého roku mnoho hezkých akcí a my moc rádi chodíme například na dramaterapii, využíváme výtvarný chaktivity, besed, i keramiky.

Den Země

den_zeme

V dubnu pravidelně vyrážíme na akci Den Země. Tato akce bývá v parku a má moc hezkou atmosféru. Je zde možnost něco si vyrobit, něco si zahrát, něco nového se naučit a strávit tak příjemný den s kamarády venku.

Výstava v Galerii Tunklův dvorec

Výstava v Galerii Tunklův dvorec

Každý týden ve školce děti malují, kreslí, vyrábí, abychom se mohli svými “díly” pochlubit, využíváme možnosti vystavit tyto výtvory v Galerii v Tunklově dvorci.

Návštěvy prvních tříd základních škol v Zábřeze

zs_zabreh_navsteva

Děti, které jsou posledním rokem v mateřské škole, se chodí podívat do prvních tříd základních škol, aby si dokázaly lépe představit, co je čeká a na co se mohou těšit. Na fotografii jsou děti v IT učebně Základní školy Severovýchod.

Vystavení tabla předškoláků ve městě

Tablo dětí, které se chystají do prvních tříd, visí vždy ve výloze z některých obchodů v centru města. Na tablo se tak děti rády chodí dívat nejen s rodiči, ale také se školkou, kdy se tato procházka nejlépe spojí i se zmrzlinou.

Slavnostní pasování předškolákůSlavnostní pasování předškoláků spojené se slavnostní večeří

Loučení s naší mateřskou školou se nese ve slavnostním duchu a pro předškoláky je přichystané “pasování na školáky”. Po slavnostním předávání diplomů a dárků spolu děti a paní učitelky povečeří v restauraci a vydají se na přespání do školky.

Přespání ve školce pro předškolní děti spojené se slavnostní večeříP1170604

Akce je určena předškolákům a je to vždy velké dobrodružství. Děti mnohdy spí poprvé mimo domov, navíc ve školce! Než usnou, zadovádí si na pyžamové diskotéce, zasoutěží si na setmělé školní zahradě a je pro ně připravena i ohňová světelná show. Společně začínáme slavnostní večeří v restauraci.

Rozloučení s předškoláky v kině Retru

Aby loučení nebylo málo, předškoláci chodí na slavnostní loučení do kina Retra, kde jim mnoho úspěchů na základní škole popřejí i zástupci města Zábřeh.

Den her

Den her

Závěr školního roku patří dnu, který je plný her, ale i oficiálního přivítání nově přijatých dětí a představení budoucích školáčků. V krásném letním počasí, využíváme naši školní zahradu. Děti si mohou vyzkoušet mnoho zábavných disciplín a především se pobaví se šaškem Vikym. Je to také dobrá příležitost potkat se s mnoha rodiči dětí, společně si popovídat a opéct třeba i špekáčky.

 

Uložit

Uložit